انرژی های نو

 

 

 

 

 

 

 

آلایندگی، محدودیت و و غیر قابل تجدید بودن سوختهای فسیلی، موجب گردیده تا رویکرد استفاده از انرژی های نو(سبز) مانند نور خورشید، باد، امواج و ... در سراسر دنیا روزافزون باشد و از ارکان توسعه پایدار به شمار رود. با توجه به ضرورتهای ذکر شده شرکت آرتین به عنوان یکی از شرکتهای پیشرو در این زمینه در  نخستین گام استفاده از انرژی خورشیدی با استفاده از پنل­های خورشیدی استاندارد و با کیفیت را جهت تامین برق واحدهای مسکونی، اداری، تجاری، صنعتی، تفریحی و ... در دستور کار خود قرار داده است.

 

مزایای انرژی خورشیدی

 با توجه به این که خورشید در همه جا می تابد و نامحدود و رایگان است، نیروگاه های خورشیدی یا سیستم های فتوولتائیک در همه جا قابل استفاده است. در مناطق دورافتاده، صعب العبور و با جمعیت کم و به ویژه فاقد شبکه توزیع برق این سیستم با حذف هزینه های بالای کابل کشی و شبکه توزیع کاملا مقرون به صرفه است. کاربرد نیروگاه های خورشیدی (فتوولتائیک) در محیط های شهری از منظر اقتصادی توجیه نداشت اما اکنون با هدف مندسازی یارانه ها و واقعی شدن قیمت انرژی برق از یکسو و کاهش هزینه های مربوط به نصب، راه اندازی و بهره برداری از سیستم های خورشیدی، استفاده از این سیستم های فتوولتائیک را فراگیرتر نموده است. شرکت آبگین سازه آرتین در زمینه طراحی و ساخت سیستم های خورشیدی (فتوولتائیک) به صورت بهینه و استاندارد فعالیت می نماید. جهت کسب اطلاعات تخصصی بیشتر به بخش مقالات انرژی های نو وب سایت شرکت آبگین سازه آرتین مراجعه نمایید.

 

 فتوولتائیک چیست؟

 پدیده ای که در انرژی تابشی خورشیدی به انرژی الکتریکی تبدیل می شود، پدیده فتوولتائیک نام دارد. در حقیقت سیستم فتوولتائیک، انرژی موجود در نور خورشید را به برق DC به صورت مستقیم تبدیل می کنند.

 

اجزای سیستم فتوولتائیک:

 1-      سلولهای خورشیدی: اولین بخش سیستم است که نقش دریافت انرژی تابشی خورشید و تبدیل آن به انرژی الکتریکی را بر عهده دارد. به مجموعه چند سلول خورشیدی که به صورت سری یا موازی در کنار هم قرار گرفته اند، ماژول یا پانل خورشیدی اطلاق می گردد.

 2-      اجزای واسطه: مانند باتری، اینورتر و ...

 باتری: وظیفه ذخیره انرژی الکتریکی را برعهده دارد.

 اینورتر: همانطور که گفته شد برق تولید شده توسط سلولهای خورشیدی از نوع DC می باشد، حال آنکه اکثر مصرف کننده های ما برق AC را مصرف می کنند و اینورتر جهت تبدیل جریان DC به AC به کار می رود.

 سیستم های فتوولتائیک شرکت آرتین با استفاده از تجهیزات با کیفیت، علاوه بر راندمان بالا دارای عمر مفید بیشتری نسبت به سیستم های مشابه می باشند.