چربی گیر پلی اتیلنی

 

 

 

 

 

 

 

چربی و روغن یکی از آلاینده های اصلی به ویژه در فاضلاب­های تولیدی آشپزخانه ­ها، رستوران ­ها، صنایع غذایی،  صنایع نفت و پتروشیمی، صنایع فولاد و بسیاری از صنایع دیگر می­باشند. در پاره­ای از موارد میزان چربی و روغن موجود در فاضلاب به حدی زیاد است که موجب تشکیل لايه اي برروي سطح شده و علاوه بر ایجاد بو، آلودگی­های زیست محیطی، موجب اختلال در فرايند تصفيه فاضلاب مي­شود. لذا  استقرار یک سیستم حذف روغن و چربی در این موارد ضرورت پیدا می کند.

یکی از ساده ­ترین و ارزان ­ترین روش­های حذف چربی و روغن روش شناورسازی به صورت ثقلی می باشد. اساس کار چربی گیر بر اساس یک قاعده ساده ثقلی استوار است. همانگونه که می دانیم وزن مخصوص روغن وچربی در حدود 0/9 گرم بر سانتی متر مکعب و کمتر از فاضلاب می باشد، در صورتی که فرصت کافی در یک محیط آرام و بدون اختلاط وجود داشته باشد چربی و روغن بصورت یک لایه بر روی سطح فاضلاب شناور می شود که بایستی در فواصل زمانی مناسب جمع آوری می گردد. از مزایای این روش این است که نیاز به هیچ گونه تجهیزات الکترومکانیکال نداشته و متعاقبا هزینه های مصرف انرژی، نگهداری و اپراتوری نیز  ندارد.

مخازن از  جنس پلی اتیلن دانسیته بالا با توجه به استحکام بالا و مقاومت مناسب در برابر رطوبت و خوردگی کاربر گسترده ای در صنایع آب و فاضلاب دارند.  سپتیک تانك های این از نوع PE100 بوده و با توجه به شکل اسپیرال خود مقاومت حلقوی فوق العاده ای در برابر انواع  بارهای ثقلی، هیدرواستاتیکی، و زلزله داشته و علاوه بر آن در واحد کنترل کیفیت آزمون شاخص جریان مذاب، آزمون چگالی، پایداری حرارتی، استحکام حلقوی، انعطاف پذیری حلقوی و استحکام ضربه نیز کنترل می گردد.